מהו כבל קואקסיאלי

כבל קואקסיאלי הוא סוג מיוחד של כבל המשמש בתקשורת. המטרה העיקרית של כבל קואקסיאלי היא העברת אותות מנקודה אחת לאחרת. סוגים שונים של כבלים קואקסיאליים משמשים ביישומים שונים. הסוגים הנפוצים ביותר של כבלים קואקסיאליים כוללים את כבל החשמל, כבל הטלפון וכבל המתח הגבוה. כבל חשמל משמש בדרך כלל להפעלת ציוד כמו מחשבים, מדפסות וטלוויזיות. 

משמש במגוון מכשור אלקטרוני

כאמור, כבלים קואקסיאליים משמשים במכשירים אלקטרוניים רבים. הם משמשים לחיבור חוטים או חומרים מוליכים בעלי תכונות חשמליות. יש להם מספר יישומים בתחומי האלקטרוניקה והטלקומוניקציה. 

ממה עשוי כבל קואקסיאלי

כבלים קואקסיאליים עשויים בדרך כלל מנחושת ומתכות אחרות, כגון אלומיניום, פליז, כסף ועוד. על מנת לחבר שתי נקודות בעלות תכונות שונות, מתוכננים כבלים קואקסיאליים על פי מאפיינים חשמליים מוגדרים. לדוגמה, ניתן להשתמש בהם כדי לחבר חוט עם התנגדות לטמפרטורה גבוהה עם התנגדות לטמפרטורה נמוכה. ההתנגדות לטמפרטורה גבוהה הופכת את הכבל לחזק בנוכחות טמפרטורות גבוהות. ולהיפך, אם החוט מחובר לכבל עמיד בטמפרטורה נמוכה, סביר יותר שהוא לא ישרוד תקופות ארוכות של חשיפה לטמפרטורה גבוהה. ההתנגדות לטמפרטורה נמוכה של הכבל הופכת את הכבל לפחות רגיש לטמפרטורות גבוהות. 

מוליכות הכבל 

כבל קואקסיאלי הוא כבל בעל שני מוליכים. שני המוליכים מבודדים זה מזה על ידי חומר דיאלקטרי כמו גומי, פוליאתילן או PVC. החומר הדיאלקטרי יוצר את ההפרדה בין שני המוליכים, ובכך מאפשר לחבר אותם זה עם זה. 

מחברי כבלים משמשים לחיבור הדקים של כבל זה לזה, כך שהם יכולים להיות מחוברים יחד על מנת לספק מעגל חשמלי. מחבר הכבל עשוי בדרך כלל ממתכת כגון מתכת או פלסטיק. במקרה זה, החוטים מחוברים למשטח הפנימי עם התאמת הפרעות במגע קבוע על צד אחד ומגע מגנטי על צד שני. 

ניתן לרכוש באתר: https://www.beres.co.il/

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016