קידום אתרים אורגני או ממומן? מה מתאים לעסק שלי?

אחת השאלות הנשאלות ביותר בתחום השיווק הדיגיטלי היא היכן לשים את הכסף של תקציב הפרסום שלנו? בקידום אורגני בגוגל או בפרסום הממומן? ובכן אין תשובה חד משמעית בנושא כיוון שיש יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן וכל עסק צריך להתנהל בהתאם לצרכיו, יכולתו הכלכלית וכמות הלקוחות הקיימים שלו. כך לדעתנו, אם לעסק יש מספיק לקוחות והכסף המושקע בשיווק הדיגיטלי הוא כתוספת להגברת החשיפה לעסק והבאת לקוחות חדשים והעסק יכול להיות סבלני, עדיף יהיה להשקיע בקידום האורגני. אם מדובר בעסק הזקוק ללקוחות כאן ועכשיו מן הסתם שהוא יצטרך להיעזר בפרסום הממומן. מידע מורחב נוסף על הנושא אפשר למצוא גם באתר https://killermedia.co.il/

היתרונות והחסרונות של הקידום האורגני:

כמובן שיש ספרים וקורסים שלמים על קידום אתרים אורגני והחשיבות שלו לעסק ואין צורך להרחיב על כך בכתבה זו. בקצרה נאמר שבין היתרונות של הקידום האורגני הם:

  • רווחיות גבוהה יותר מכל לקוח ועלות פחות פר גולש/ליד.
  • גולשים בשלים יותר מנטאלית בדרך כלל ולכן אחוזי הסגירה גבוהים יותר.
  • אינכם חשופים לבוטים או אנשים שנשכרו על ידי המתחרים שלכם להקליק סתם על המודעות כדי לגמור לכם את התקציב בכדי שאתם לא תהוו להם תחרות במודעות המוצגות בגוגל. 
  • להיות ראשון או בין הראשונים בתוצאות האורגניות בגוגל תורם גם למוניטין החברה וממצב אותם כחברה מובילה בתחום.
  • יותר תנועה לאורך זמן.
  • ועוד..

היתרונות והחסרונות של הפרסום הממומן:

פרסום ממומן לעומת הקידום האורגני פועל לטווח הקצר ולא לטווח הארוך. אם העובדה שקשה עד בלתי אפשרי לקבל תוצאות בקידום האורגני לטווח הקצר (לפחות ברוב המקרים) היא חיסרון לקידום האורגני הרי שהפרסום הממומן והעובדה שהוא פועל לטווח הקצר היא יתרון משמעותי. עם זאת העלות פר ליד/לקוח תהיה גבוהה יותר ולכן הרווחיות של הלקוח תהיה נמוכה יותר.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016