אתר למובייל או אתר רגיל, מה עדיף?

אתר למובייל

אתר למובייל מתאים את עצמו לכל המכשירים


כיום ניתן למצוא ברשת האינטרנט מגוון רחב מאוד של אתרים, שירותים ומקומות שניתן לגלוש אליהם. עסקים רבים מבינים שבכדי להצליח במגרש המסחרי של ימינו הם חייבים למצוא את עצמם מספקים את השירות או המוצר בצורה מקוונת. עסקים שלא מכניסים את עצמם לרשת האינטרנט דינם להעלם ולהסגר על ידי המתחרים שהשכילו להכנס לשוק הדיגיטלי.  כאשר אנו באים להקים אתר לעסק בעלי מאפייני אתר למובייל עומדות בפנינו שתי אופציות עיקריות לאופן מתן השירות המקוון ללקוח. האופציה הראשונה היא אתר אינטרנט מלא המתאים לדפדפן במחשב הביתי וגם מתאים את עצמו לכל מכשיר שממנו יבחר המשתמש לגלוש. האופציה השנייה היא אפליקציה ייחודית המיועדת למכשירים ניידים מסוג מסויים.

אתר למובייל הוא אתר אינטרנט המותאם לגלישה ממכשירים ניידים מכל הסוגים. האתר נכתב בצורה כזו שבעת הגלישה, האתר ״בוחן״ את סוג הכשיר ואת גודל התצוגה ומתאים את עצמו. הקמת אתרים מתאימים למובייל ולמחשב הביתי גם יחד נקראת גם בניית אתרים רספונסיביים. רספונסיביות מלשון ריספונס, כלומר תגובה, אתר שמגיב למכשיר שממנו גולשים. חשוב מאוד לא לבלבל אתרים מגיבים עם אפליקציות.  אתרי אינטרנט שונים מאפליקציות בכך שאתרים נכתבים למגוון רחב של מכשירי מהם ניתן לגלוש ואפליקציות נכתבות בדרך כלל לסוג אחד מסויים של מכשיר נייד, אך על זאת נרחיב בהמשך.


הסטטיסטיקה של גלישה במובייל

בימינו שלנו לא תמצאו אדם ללא מכשיר סלולרי. המצב כל כך מוזר עד שכשמסתכלים על מספרים קשה להאמין לשינוי שעברנו בעשור האחרון. כיום מרבית הגולשים, בערך כשבעים וחמישה אחוזים, גולשים ממכשירים ניידים ולא דרך מחשב ביתי או נייד. התופעה המעניינת שנוצרה היא שכיום ישנם כשישה עד שבעה מיליארד מכשירים חכמים פעילים בעולם ורק לכארבעה מיליארד אנשים יש בכלל גישה לאינטרנט מסוג כלשהו. זה נתון מדהים שמצביע על כך שלכל אדם בעולם יש כמעט שני מכשירים סלולריים פרטיים. כל המספרים האלו באים לתת לנו את ההמלצה המושלמת. המגמה הזו לא הולכת להתהפך בקרוב ולכן פיתוח אתר למובייל הוא האפשרות הנכונה.

אפליקציה זה לא אתר למובייל

לא נסיים ללא אבחנה בין אתר למובייל לאפליקציה, יישומון בעברית. יישומונים הם תוכנות יעודיות המתאימות לסוגי מכשירים ספציפיים כגון מכשירי אייפון עם מערכת הפעלה של אפל או מכשירי סמסונג עם מערכת הפעלה אנדרואיד. אפליקציה נכתבת בשפת תכנות התואמת את המכשיר הספציפי. במקרה כזה יש לפתח לכל סוג מכשיר אפליקציה מתאימה. חשוב ביותר לעסק שלכם לבצע סקרי שוק ופילוח משתמשים מדוייק, בעזרתם תוכלו לאפיין את סוג המכשיר בו משתמשת האוכלוסיה אליה מכוון השירות ובכך תוכלו להוזיל את עלויות הפיתוח בצורה משמעותית. אפליקציות נחשבות יותר בטוחות מאתרי אינטרנט מותאמים מפני שניתנת להם גישה רחבה יותר לשירותים אותם מציע המכשיר הסלולרי עליו הם מותקנות.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016