מתי כוכבי: "דור ה-Z ידרוש מהסושיאל את מה שהמילניאלז ויתרו עליו"

אומרים שעם הסמכות, עם הכוח באה האחריות, על כן אנחנו יכולים לצפות שגם במקומות בהם לכאורה, כבר אין אחריות, הרי מעצם זה שיש כוח ציבורי נרחב וסמכות רחבה, גם אם לא רשמית, הרי שאפשר לדרוש אחריות. 

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בכל מה שקשור לרשתות החברתיות. כשפייסבוק וטוויטר או רשתות חברתיות הוקמו, הטענה היתה שזו התגלמות הדמוקרטיה, זו התגלמות החופש, כאן יש מקום לכולם להתבטא, כאן יש מקום לכולם להיחשף ולחשוף את עצמם בצורה נכונה. 

אך כאן גם החלו בעיות שונות, למשל, הרשתות החברתיות לא עורכות את החומר שמתפרסם אצלן, מה שיוצר הרבה מאוד פייק ניוז, הרבה מאוד דיווחים לא מאומתים, הרבה חומר שלילי ושגוי על משתמשים או על גורמים שונים. הבעיה השנייה, שהרשתות החברתיות אינן שומרות על הפרטיות של המשתמשים. מידע שנמצא אצלן עובר הלאה, מידע שמתפרסם חשוף לקהלים שונים בלי בקרה ועוד. 

מתי כוכבי מראשי קבוצת AGT  ואחד מאנשי השיווק המובילים היום, טוען ובצדק, שהדור שנולד אחרי שנות האלפיים, מה שמכונה דור המילניום, כבר לא ירגיש את הפרטיות לא יחווה אותה ובמובנים רבים הוא גם ויתר עליה. על כן המשימה היא של דור Z, הדור שהיה לפניו, לדרוש מהרשתות החברתיות להחזיר את הפרטיות לזירה הדיגיטלית ולשמור עליה. 

מדוע דווקא דור Z ידרוש את זה?

ההנחה היא שדור Z, בצדק, זוכר עדיין את הימים בהם כן נשמרה פרטיות באינטרנט ובכלל במרחב הדיגיטלי ומעבר לכך, הוא גם מכיר בחשיבות של מוצרים דיגיטליים איכותיים. הוא מסוגל לעבור מרשת חברתית אחת לאחרת, אם הוא לא מקבל את המוצר שהוא רוצה וצריך. 

להבדיל מדור המילניום, הדורות הקודמים לא נולדו אל תוך האינטרנט ובטח לא לתוך העולם של רשתות חברתיות ולכן גם נקודת המבט שלהם היא אחרת, הם מסתכלים על מה שהרשתות החברתיות מציעות בצורה הרבה יותר ביקורתית, אחת כמה וכמה, כשהם הופכים להיות הורים ורואים כיצד הילדים שלהם נאלצים להתמודד עם מה שקורה שם. 

>הכירו את מתי כוכבי איש השיווק של מאי 2019

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016