קישורים – לקשר את האתר למקומות הנכונים

קישורים

לא פעם אנחנו יכולים לראות במסגרת מאמרים ותכנים שונים באתרי אינטרנט, קישורים לאתרים אחרים. אנחנו יכולים לראות את זה בתוך המאמר, בתוך הטקסט עצמו וכן אנחנו יכולים לראות את זה במקומות שונים מחוץ לטקסט, בחלקים שונים בעמוד או באתר עצמו.

על פניו, מי שלא מבין בתחום, עלול לחשוב שמדובר פה בפרסום חינם שהאתר מעניק לאתרים אחרים, לעיתים מדובר אפילו באתרים מתחרים שלו. אך למעשה מדובר פה על שיטה מאוד נפוצה, מאוד שכיחה ופופולארית לפרסום וקידום באינטרנט, למעשה מדובר על אחד הכלים החשובים ביותר לקידום בגוגל.

הרעיון של קישורים הוא מאוד פשוט. כל אתר אינטרנט חייב להיות מקושר לאתרים אחרים על מנת לקבל חשיפה, על מנת שגוגל יסרוק אותו ויראה עד כמה האתר משמעותי וחזק. הקישורים צריכים לבוא מאתרים רלוונטיים, אתרים בתחום שלו, הם צריכים לבוא דרך טקסטים או דרך מקומות מסוימים באתר, ובאופן אורגני, כלומר, לא דרך עמוד קישורים או דרך מקום ספציפי שברור לכל שהוא מיועד אך ורק בשביל להטמיע בו קישור.

מה ההבדל בין קישורים פנימיים לחיצוניים

יש שני סוגים של קישורים. אחד זה קישורים פנימיים, אלה קישורים שכל אתר מכניס לעצמו, כאשר הרעיון הוא לקשר בין העמודים השונים באתר על פי ביטויים מסוימים, על פי פרמטרים ספציפיים, על פי היררכיה של האתר. בדרך כלל הכוונה היא, שהקישורים יפנו לעמוד הבית או לעמודים אותם בעל האתר רוצה לקדם.

סוג אחר של קישורים, הם כאמור קישורים חיצוניים, ואלה מיועדים כלפי חוץ. האתר אמור לקבל קישורים מאתרים מסוימים, על פי ביטוי כזה או אחר, כאשר ברוב המקרים, האתר עצמו יקשר גם לאתרים אחרים, כאשר זה לא יהיה תחלופה ישירה, אלא דרך גורם נוסף.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016