קשר וירטואלי: איך לשמור על קשר שוטף עם לקוחות בימים אלו?

החודש האחרון בהחלט היה לא פשוט עבור בעלי עסקים, זאת בשל המגבלות השונות שהוטלו בעקבות התפרצות נגיף קורונה. יש לא מעט בעלי עסקים שנהגו להיפגש עם הלקוחות לעיתים קרובות, ולשמור על קשר רציף לטובת המשכיות העבודה. כיצד ניתן בימים הללו לשמור על קשר שוטף עם הלקוחות? הנה כמה הצעות וטיפים.

מערכות מתקדמות לניהול לקוחות

ראשית נציין שאם אינכם משתמשים במערכות ייעודיות לניהול לקוחות, קרי CRM, מוטב שתעשו זאת ולו כי מערכת crm לניהול לקוחות מתקדם, עשויה לסייע לכם באופן ניכר, ולאפשר לכם לנהל את תיקי הלקוחות באופן מקצועי ועקבי. מערכת CRM מאפשרת בין היתר לעקוב אחר משימות וסטטוסים בפרויקטים השונים, ובכך להיות עם אצבע על הדופק בכל הנוגע להתקדמות הפרויקט.

פגישות חד שבועיות באמצעות "זום"

אפליקציית "זום" היא כנראה האפליקציה הפופולארית ביותר בימים האחרונים, זאת בשל העובדה שהיא מאפשרת ליצור שיחות וידאו חכמות, ואף לשתף את המסך עם משתתפי השיחה. תוכלו לרכוש מנוי שיאפשר לכם ליהנות מכל יתרונות התוכנה, ובכך תוכלו לשמור על קשר רציף עם הלקוחות ולקבוע עמם מפגשי זום חד שבועיים.

עדכונים שוטפים אחת לשבוע

עשו לעצמכם הרגל ובו תעדכנו את הלקוח אחת לשבוע בכל המשימות שבוצעו במסגרת הפרויקט בשבוע שחלף, כשאת העדכון תוכלו לעשות באמצעות המייל או דרך אפליקציית וואטס-אפ. עדכונים שוטפים יאפשרו ללקוח להרגיש שהעבודה ממשיכה כרגיל, ושהוא מקבל את מלוא העדכונים הנחוצים בשקיפות מלאה.

היו ערים לשינויים בהתנהגות הלקוח

חשוב להבין שזו תקופה לא פשוטה, וכי עלולים להיות מקרים בהם הלקוח יקפיא את העבודה מולכם. אם זה קורה, חשוב שתישארו רגועים, תגלו הבנה ותגיבו באופן חיובי, כך שהלקוח ישוב אליכם עם תום המשבר. כמו כן, כדאי להיות ערים ולהבחין בשינויים בהתנהגות הלקוח על מנת לזהות סימנים לעזיבה – ולו כדי שתוכלו להיערך לכך ולבצע פעולות שימנעו ממנו לעזוב ולסיים את ההתקשרות מולכם.

אלה ימים לא פשוטים עבור בעלי עסקים רבים, וחשוב לשמר את הלקוחות כמה שניתן ולשמור עמם על קשר רציף.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016