איך לבחור שירות ענן?

שרתים בעסקים הופכים למחזה נדיר, מפני שקיימת חלופה טובה יותר. המחשוב כיום נמצא בתהליך מואץ של מעבר אל שירות ענן. המעבר הזה סוחף איתו עסקים קטנים שצריכים יותר אינטגרציה, ארגונים גדולים שרוצים להשיג יעילות וחיסכון כספי ואפילו משקי בית. באמצעות הענן, ניתן להשתמש במגוון מכשירי קצה ולבעלי הרשאות ניתנת גישה למאגרים וליישומים בין רגע. וכשבוחרים נכון, מצליחים יותר. קראו בהרחבה על מה זה שירותי ענן?

הבסיס – שרתים איכותיות

מבחינת הארגון, הענן הוא ווירטואלי. אבל מהעבר השני צריכות להימצא תשתיות באיכות גבוהה. בחירה בשירות ענן טוב תתבסס, אם כן, על שרתים ותשתיות ברמות הגבוהות ביותר. השרתים הללו מאפשרים לאחסן את כל המידע החשוב, שם אפשר לשלוף נתונים מתוך גיבויים ולאפשר התאוששות מהירה, במידה וצריך.

שירות וזמינות ותשתיות נלוות

פרמטר מאוד מרכזי של שירותי מחשוב ענן הוא איכות השירות, הן במצבים יום יומיים והן במצבים מיוחדים. בנוסף, להרבה משתמשים עסקיים חשובה גם הזמינות של התמיכה. שירות ותמיכה יעילים מובילים ליעילות עסקית שמשתפרת לאין ערוך.

זמינות הענן נמדדת למעשה על פי מהירות התגובה בהתאם למצבים שונים. לדוגמא, בהינתן תקלה מסוימת, בתוך כמה זמן מתקבל מענה. כל זאת לא על חשבון ביצועים טובים. מומלץ לשלב את שירות הענן עם תשתיות מספקות בהתאם לצרכים שלכם.

התשתיות שבהן כדאי לבחור צריכות לתמוך בגמישות בנפחי זיכרון ומשאבים, אספקת כוח עיבוד לפעילות מהירה וחלקה, עוצמת זיכרון מספקת.

אבטחת סייבר

דבר נוסף שעליו כדאי לשים דגש, אבטחת המידע. היא מהווה קריטריון חשוב בשירות הענן. נהלי אבטחה ופרוטוקולים שבעבר היו פרוצים למדי כיום כבר נכנסו לתוך התקינה. מומלץ כי הבחירה בשירות תיעשה תוך בחינת צרכי אבטחת הסייבר, לצורך מניעת דליפות מידע וחסימת אירועים לא רצויים, תקיפות וכדומה.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016