איך מתבצע שיווק באמצעות תוכן

שיווק באמצעות תוכןבעולם השיווק בכלל והאינטרנט בפרט נהוג לומר "התוכן הוא המלך". בלי תוכן אפשר לפרסם שום דבר, לשווק שום דבר, לא ניתן לתת אינפורמציה ללקוח, למעשה התוכן הוא הכל, אם מדובר במאמר של 500 מילה או אם מדובר בטקסט קצר של שתי שורות שמניע את הלקוח לפעולה.

במאמר זה נסביר כיצד מתבצע שיווק באמצעות תוכן, אך לפני נסביר בקצרה מה זה תוכן שיווקי, כיצד הוא נכתב והיכן הוא מתפרסם. תוכן שיווקי הוא תוכן שמטרתו לגרום ללקוח לבצע פעולה, כלומר לבצע רכישה, הזמנה של מוצר או לחילופין, להשאיר פרטים בשביל שיחזרו אליו. המטרה של כל תוכן שיווקי היא לגרום להנעה של פעולה כשהמדד בסופו של תהליך הוא אחד, כמה אנשים ביצעו את הפעולה ולאן זה הוביל (רכישה בסכום מסוים, השכרה, השארת פרטים בלבד ועוד).

תוכן שיווקי נכתב על ידי כותבים, אנשי מקצוע שמבינים בשיווק, כמו כפיר מגן לדוגמא, שיודעים לכתוב ויש להם ידע בתחום המקצועי עליו הם כותבים או יכולת לבצע תחקיר בזמן קצר ולהפוך את המידע שהם קוראים לתוכן. תוכן זה יכול להתפרסם במקורות שונים, מהעיתונות הכתובה ודרך אתרי אינטרנט ובפרט אתר האינטרנט השיווקי של העסק. שוב, כל הזמן המטרה שעומדת לנגד עיניהם של הכותבים היא אחת, להניע את הקורא לפעולה, לשם כך התוכן צריך להיות שיווקי.

רכישת עסק בתחום האינטרנט

כיצד מתבצע שיווק באמצעות תוכן

בגדול, בשביל שתוכן יהיה איכותי, הוא צריך לעמוד על 4 רגליים עיקריות.

רגל אחת, הא צריך להיות כתוב בצורה רהוטה, ברורה, חדה, בלי מילים שאינן מתאימות לטקסט והמסך אינו יכול לקבל.

רגל שנייה, התוכן צריך להיות אינפורמטיבי, אמין ומשכנע. הוא צריך לספק מידע מתומצת אך כזה שיכול לעזור ללקוח לדעת את מה שהוא צריך ולהשתכנע שזה מה שהוא רוצה.

רגל שלישית, השיווק באמצעות תוכן נעשה דרך שימוש בכלים נכונים, החל מאתר האינטרנט של העסק, עמוד פייסבוק, אתרי אינטרנט של שותפים, אתרי מאמרים ועוד. מדובר על מערכת שלמה שיכולה לעמוד לרשות הכותבים.

רגל רביעית, התוכן צריך להציג מידע שמעבר, כלומר נתוני אמת, סיפור, דוגמא היסטורית, משהו שיגרום ללקוח להזדהות איתו ולא רק ידרוש ממנו לבצע פעולה.

חשוב להבהיר, תוכן שיווקי זו לא יצירת אומנות אך היא גם לא חייבת להיות מונחת תחת הגדרה של "מכירות" בלבד. היא צריכה להיות איכותית, הגולש צריך להרגיש שהיא רלוונטית עבורו. ככל שהוא ירגיש כך, הוא ישתמש בתוכן ובמה שכתוב בו יותר, וכן יעזור לנו לקדם את האתר בפני לקוחות נוספים, לכן לפעמים כדאי להשתמש בשירותיו של כפיר מגן –  איש אינטרנט מומחה.

מאמר נוסף שיכול לעניין אותך:
למה העסק שלך צריך חברה לשיווק באינטרנט?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016