בניית אתר אינטרנט עסקי – איך עושים את זה נכון

בניית אתר אינטרנט עסקי

איך לבנות אתר אינטרנט עסקי שיסייע ליצירת תדמית חיובית לעסק ולקידום מכירות אפקטיבי

יצירת "כרטיס ביקור דיגיטלי", משמע בניית אתר אינטרנט עסקי עבור עסק המעוניין לשווק ולפרסם את עצמו באמצעות הרשת, היא מלאכה מורכבת שחשוב שתיעשה על ידי מקצוענים בלבד. כאשר בונים אתר שעובד לפי כללי המשחק של גוגל, בנוסף לביצוע פעולות נכונות לקידום האתר – בין אם קידום אורגני, ממומן או שניהם גם יחד – ניתן לצפות לתנועה רבה ובסופו של דבר גם לעלייה משמעותית במכירות של העסק.

מה חשוב לבדוק לפני התחלה של בניית אתר אינטרנט עסקי?

הרעיון העומד מאחורי תהליך של בניית אתרי תדמית הוא לשרת את האינטרסים של בעלי העסקים, מכאן שעל מי שאחראי על בניית האתר להבין מהן המטרות עצמן, למשל:

  1. אתר תדמיתי שמציג את העסק, מעניק תוכן לגולש בתחום שבו האתר עוסק ומכיל פרטי התקשרות לצורך קבלת שירות או ביצוע רכישה מחנות פיזית קיימת.
  2. אתר שמכיל גם חנות וירטואלית, בה ניתן לבצע רכישה אונליין ולהגדיל באופן ישיר את המכירות, כאשר לעיתים מדובר בחנות היחידה של העסק.

כך או כך, בכדי לייצר מקסימום של תועלת מן האתר שהולך ונבנה, חשוב לפני הכל להגדיר היטב את קהל היעד שאליו פונה האתר. המיקוד הזה מאפשר תכנון נכון של מבנה האתר, התאמת גרפיקה, שילוב של תוכן רלוונטי ואפילו עיצוב מדויק של כפתורי ההנעה לפעולה כמו "הוסף לעגלה", "צור קשר כאן" ועוד.

כיצד בוחרים את הדרך הנכונה לקידום האתר?

אתרים חדשים צריכים לצבור תאוצה כמה שיותר מהר במרחב האינטרנטי, משמע שקיים אתגר של ממש בקידום שלהם "כלפי מעלה", כאשר המטרה היא להעלות אותם בסולם התוצאות של גוגל ולהביאם לדף הראשון בתוצאות החיפוש. מחקר מילות מפתח איכותי, יעזור להתמקדות נכונה בכתיבת תוכן איכותי אשר מהווה חלק חשוב ביעילות הקידום האורגני המתבצע. קידום ממומן יכול לסייע אף הוא, במיוחד לאתרים חדשים שעוד אין בהם תנועה מספקת, אך מומלץ לשלב בין שניהם כדי ליהנות הן מ"דחיפה ראשונית" ממומנת והן מ"ריצה למרחקים ארוכים" ומיצוב האתר כדומיננטי בתחומו, בזכות פעולות הקידום האורגני.

קידום אתרי תדמית ברשתות החברתיות

הבאת גולשים חדשים לאתר התדמית יכולה להגיע, בנוסף לקהל המקיש ביטויי מפתח בגוגל, גם מרשתות חברתיות. יתרה מכך – ישנם לקוחות בעלי פוטנציאל גבוה לביצוע רכישה, אשר לא יבצעו כלל את החיפוש בגוגל ולכן הרשת החברתית מהווה דרך נהדרת להגיע אליהם. חשיפה באמצעות פייסבוק, למשל, תוך יצירת עמוד עסקי שיוביל גם לאתר התדמיתי, יכולה לייצר קהילה חיה סביב העסק ולהגדיל משמעותית את קהל הלקוחות שלו. שילוב דרכי פעולה לקידום האתר, לאחר בנייתו, עשויה לסייע בהמשך גם לשדרוג ושיפור שלו בהתאם לנתוני התנועה שהוא מייצר וכמובן כחלק מהמסקנות המופקות באופן קבוע לאחר בדיקת יחסי ההמרה של האתר.

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016