כיצד להתכונן לבגרות במתמטיקה

הבגרות במתמטיקה מתקרבת והדופק שלהם מתחיל לעלות רק מלשמוע על כך. בסופו של דבר אתם תצטרכו לעבור את מבחן הבגרות במתמטיקה לא משנה אם אתם תלמידי תיכון או חיילים משוחררים, כאשר תרצו להתקבל לאוניברסיטה תהיו חייבים לעבור את הבגרות במתמטיקה, כמובן שאם ברצונכם להתקבל למסלולים

יוקרתיים יהיה עליכם להציג ציונים גבוהים בבגרות.

במאמר זה ריכזנו עבורכם טיפים שמטרתם היא לעזור לכם במהלך ההכנה לבגרות שלכם במתמטיקה, הטיפים תקפים לכל רמות המתמטיקה כל שלא משנה אם אתם עושים בגרות במתמטיקה 5 יחידות או בגרות במתמטיקה 3 יחידות.

קראו את ההוראות בראש ובראשונה

לא משנה אם אתם נבחנים בבגרות במתמטיקה 5 יחידות או בבגרות בהיסטוריה, הדף אותו הכי חשוב לקרוא הוא דף הוראות לנבחן, במידה ולא תקראו את דף זה סביר להניח שתעשו טעויות מיותרות שלא היו קורות במידה והייתם קוראים את דף ההוראות. לאחר שקראתם את דף ההוראות, אנו ממליצים לכם לעבור על כל השאלות ולהבין מול מה אתם עומדים, זה יעזור לכם להירגע ולהבין שאין שום סיבה להילחץ.

תתחילו בשאלות שקל לכם לענות עליהן

במידה ובמהלך המבחן נתקלתם בשאלה קלה שאתם די בטוחים לגבי התשובה שלה, פתרו אותה ראשונה. אינכם מקבלים ציון על פי הסדר בו פתרתם את השאלות במבחן, לכן עדיף שתקלו על עצמכם בהתחלה ותשמרו את מרבית הזמן לשאלות הקשות במבחן. ככל שתפתרו יותר שאלות במבחן כך תעלו לעצמכם את הביטחון העצמי וכך הזיכרון שלכם יפעל טוב יותר.

תשנו טוב בלילה שלפני המבחן

הלילה שקודם לבחינה צריך לתת לכם את הכוחות להתרכז ולהביא לידי ביטוי את כל מה שלמדתם בצורה הטובה ביותר. לכן עליכם לישון כמו שצריך. במידה ותשנו מעט שעות בלילה שלפני הבחינה, אתם תגיעו לבחינה עייפים וכתוצאה מכך לא תצליחו להתרכז לעשות את המבחן בצורה הטובה ביותר. 

אל תתקעו על שאלות

במקרים מסוימים אנו יכולים להיתקל בשאלה שאנו לא מצליחים לענות עליה ואנחנו פשוט נתקעים עליה זמן רב. הפתרון הטוב ביותר הוא לדלג על השאלה ולעבור לשאלה הבאה. כאשר תחזרו לשאלה לאחר מספר דקות, יכול להיות שלא תצליחו להבין למה נתקעתם עליה לפני כן ופשוט תפתרו אותה בקלות.

תהיו אופטימיים 

אם אתם בטוחים שלמדתם למבחן כמו שצריך, התנתקתם מהרשתות החברתיות וכל מה שעשיתם זה רק לשבת וללמוד, אז אין לכם סיבה לחשוש מן המבחן. כל הלחץ נמצא אך ורק בראש שלכם, אם אתם מוכנים למבחן אתם תצליחו בו לא משנה מה יקרה לכן חשבו חיובי.

המאמר נכתב בשיתוף וואלה! סקול- המרכז ללימודים באינטרנט

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016