חושבים על סטארט אפ – לא לפני שתבצעו קבוצת מיקוד

חברות סטארט אפ בישראל לא חסר, בעוד שכיום יותר ויותר יזמים מעוניינים להשיק מוצרים אל שוק הצרכנים, כגון: אפליקציות, מערכות תמיכה, תוכנות, פטנטים ושאר יוזמות מבורכות שיכולות לשים את הסטארט אפ על המפה ולהפוך את הממציאים והיזמים לבעלי סטארט אפ מוצלח!

עם זאת ורגע לפני שמשיקים כל מוצר אל השוק, חשוב לבצע קבוצת מיקוד וזאת על ידי חברות מקצועיות שעוסקות בתחום.

אבל מדוע ביצוע קבוצת מיקוד כה חשובה?

אם אתם רוצים לחשב את צעדיכם לפני שאתם משקיעים לא מעט זמן וכסף בשיווק יוזמה אל שוק הצרכנים, חשוב שתבצע קבוצות מיקוד, בעוד שהנחיית קבוצות מיקוד על ידי המומחים, יכולה להניב תוצאות ומסקנות הרות גורל לגבי עתיד היוזמה שלכם.

אבל מה זה בכלל קבוצת מיקוד?

קבוצת מיקוד היא שיטה באמצעותה מבצעים המומחים מחקר איכותני תוך שימוש במחקר גיאוטפוגרפי, בזמן שצוות החוקרים מכיל חוקרים בעלי התמחות והשכלה מתאימה לבצע סקר שוק כזה.

החוקרים המנהלים את קבוצת המיקוד שמורכבת מאוכלוסייה מייצגת – עוסקת ונחקרת על ידי החוקר בשאר היבטים, כגון: פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה ארגונית, מנהל עסקים ושיווק, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות וניהול

באמצעות הקבוצה והאינטראקציה עם הנבחנים, יכולים החוקרים להגיע למסקנות אודות חשיבה ותפיסה של קהלי יעד, תוך שבאמצעות הפקת דוח איכותי ניתן להבין האם כדאי לשווק סטארט אפ לשוק הצרכנים ולהבין כיצד כל מוצר יתקבל.

כיצד נערך המחקר?

במחקר שעוסק במגוון תחומים כמו בשיווק פרסום ושאר נושאים פוליטיים וחברתיים, מתבצע באמצעות תשאול ישיר ועקיף שמטרתו להבהיר את הנושאים שחשוב להבהיר.

המחקר נעשה בחדר קבוצות מיקוד בו ציוד תשאול מתקדם, יכולה הקלטה והתמלול שמסייעים לתעד חוות דעת, שאלות ומסקנות שמסיקים החוקרים לאחר הפעילות.

חדר קבוצת מיקוד מאפשר הקרנת סרטוני פרסומת, הצגת קונספטים, שאלונים ושאר אמצעים לקבלת תמונה רחבה שתסייע לחסוך עלויות ולייצר רווחים בשיווק כל מוצר אל השוק. בשל כל אלה רבים ממקימי חברות הסטארט אפ מחפשים חברות מקצועיות לקבוצות מיקוד, שיובילו להצלחה. 

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016