בית ספר לתקשורת חזותית – מה אפשר ללמוד שם

בבית ספר לתקשורת חזותית, ניתן להשיג תוכניות לתקשורת חזותית בין תחומית בדרגות התואר הראשון. סטודנטים יכולים להרוויח תארים ספציפיים בתקשורת חזותית או תארים קשורים בעיצוב גרפי, תקשורת גרפית או עיצוב.

בית ספר לתקשורת חזותית – מה אפשר ללמוד שם?

תקשורת חזותית מבטאת רעיונות באמצעות עזרים עיצוביים ויזואליים ומשמשת בפרסום, שיווק ואמנות. לכל פרסומת או כל צילום חזותי כזה או אחר, רצוי שבסביבתו של האובייקט או האדם המצולם, יהיו כלים הקושרים את צילומו אליהם.

בעזרת כלים אלו, ניתן לקשר תמונה של אדם למקצוע שהוא עוסק בו מבלי לרשום מילה כעל כך בתמונה. היכולת לשתול מונחים קשורים חזותיים מכוונים לתמונתו של אדם, היא זו שמקנה לתמונה את השייכות שלה.

תקשורת חזותית – היסטוריה קצרה

הוויכוח על אופי התקשורת החזותית מתוארך אלפי שנים. תקשורת חזותית מסתמכת על אוסף פעילויות, העברת רעיונות, עמדות וערכים באמצעות משאבים חזותיים, כלומר טקסט, גרפיקה או וידאו.

הערכת עיצוב תקשורת חזותית טובה, מבוססת בעיקר על מדידת ההבנה של הקהל ולא על העדפה אסתטית או אמנותית אישית מכיוון שאין עקרונות מוסכמים אוניברסלית של אסתטיקה. 

דרכים לבטא תקשורת חזותית

מלבד תמונות דו ממדיות, ישנן דרכים אחרות לבטא מידע חזותית – מחוות ושפת גוף, אנימציה (דיגיטלית או אנלוגית) וסרט. נכון, תקשורת חזותית היא לא רק לצורך הדברים הנ"ל אך היא עוזרת בוודאי לצורך קידום מודעות בכל נושא שתבחרו.

תקשורת חזותית באמצעות דואר אלקטרוני או מדיום טקסטואלי, באה לידי ביטוי בדרך כלל באמצעות אמנות ASCII , סמלי רגש ותמונות דיגיטליות משובצות.. תקשורת חזותית הפכה לאחת הגישות החשובות ביותר בהן אנשים מתקשרים ומשתפים מידע.

בדקו גם מסלול קורס עיצוב גרפי

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016