האויב שבפנים: איך לוודא שהקישורים הפנימיים שלכם לא מזיקים לכם

קידום אתרים
לפעמים נדמה שכל מה שמקדמי אתרים עושים הוא פשוט לבנות קישורים מהבוקר עד העבר. זה ממש לא נכון. אני מבטיח לכן, שתוך פחות מ 10 שנים (השורות האלה נכתבות בינואר 2017) משמעות הקישורים תהיה אפסית . בכל מקרה, עד אז, צריך לדאוג לתמהיל קישורים בריא לאתר שלכם על מנת להימנע מעונש או פשוט מבזבוז זמן על בניית קישורים חסרי תועלת. כמו כן, חשוב לעקוב אחריהם, אחרת הם עלולים לצמוח כמו גידולי פרא ולהזיק לכם.

בכל אופן, הפעם אני רוצה לדבר על קישורים פנימיים, כי בעוד שאתם צריכים לחשוש מהאויב שבחוץ,   בניה לא נכונה עלולה להפוך לאויב שבפנים. מבלי לחפור לכם יותר מידי, אציג לכך בפשטות את כל הגורמים לקישורים גרועים וכיצד אפשר להימנע מכך.

עומס יתר – לא אשכח את היום שבו ראיתי אתר ובו כל מילה חמישית הייתה קישור. על כל מילת מפתח היה קישור ולא היה משפט ללא אחד ללא קישור. חבל שלא חשבתי לעשות צילום מסך באותו זמן כדי לזכור זאת. כיום אני לא מצליח ליצוא את האתר. לא פלא, אתר שהיה מפוצץ בכמות כה גדולה של קישורים בוודאי נעלם כבר מזמן מגוגל. תעשו בניית קישורים בצורה חכמה, ללא עומס לא בטוחים שאתם עושים זאת נכון, למטרה זו אפשר ליצור קשר עם יועץ קידום אתרים.

בכל אופן, תחשבו קודם כל על הגולש ואחר כך על גוגל. אז נכון, ה Yoast  (תוסף קידום אתרים לאתרי וורדפרס) יתריע על כך שלא בניתם קישור  בדף על מילות המפתח, אבל האם באמת בכל דף צריך להיות קישור על מילת המפתח המרכזית? ממש לא. לא חייבים לעשות זאת. תדאגו שהקישורים יהיו מועילים לגולש. כלומר שהם ישפרו את חוויית הגלישה שלו ולא יתקעו אותה.

נראות –  אל תסתירו את הקישורים. יש מערכות שבררת המחדל של הגדרת הקישורים לא מדגישה אותה, מציגה אותם בצבע שונה או מותחת קו תחתון מתחת קישור. במצב כזה אתם מפסידים פעמיים:

  1. אף גולש לא מבין שהוא יכול ללחוץ על הקישור ולעבור הלאה.
  2. זה נראה כמו מניפולציה, כאילו שאתם מסתירים שיש לכם קישור. זה עלול להיראות לא טוב כשהאתר שלכם ייסרק.

סמנו את הקישורים בצורה ברורה. לפחות סמנו אותם בקו תחתון.

הקפידו על תמהיל טבעי

כמו שלא בונים קישור אך ורק על טקסט עוגן מדויק ממקורות חיצוניים, כך צריך לעשות כאשר מדובר בקישורים פנימיים. הקפידו לבנות גם קישורים שאינן על מילות מפתח. למשל, קישור המילים לחץ כאן, או פשוט על משפט שכולל את הביטוי.

תבנו קישורים גם לרוחב

הקישורים הם דרך מעולה להראות לגוגל את ההיררכיה של האתר, אבל אם תפנו רק לדף הבית, זה לא יהיה טבעי ולמעשה צעקני מידי. הפנו גם לקטגוריות החשובות ולפעמים אפילו לטופס הצור קשר על מנת לעודד את יצירת הקשר.

הקפידו גם על מאמרים ללא קישורים

יש משהו לא טבעי בבניית קישורים בכל מאמר. כאשר אתם מעלים תכנים הקפידו לפרסם גם תוכן ללא קישורים כלל. אני לא אומר שאתם צריכים לוותר כאשר יש ערך לקישור, אבל טבעי לעלות לפעמים תכנים ללא קישורים לשום מקום.

באדיבות:  נתן ליכטר

מאמר נוסף שיכול לעניין אתכם: בונים אתר מאפס – 7 סיבות לבחור באתר שנבנה במיוחד בשבילכם

Big Media Blog - על שיווק באינטרנט © 2016